Navigácia

  • Aktualizácia údajov

   Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Darujte 2% dane

   Darujte 2% dane

   Vážení rodičia a priatelia školy,

   obraciame sa na Vás s prosbou, aby ste využili možnosť a poukázali nášmu rodičovskému združeniu 2% z Vašich daní. Touto cestou získané finančné prostriedky budú slúžiť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zlepšenie vybavenia našej školy a materskej školy. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Tie budú zmysluplne a adresne využité pre dobro tých, ktorí sú našou budúcnosťou.

   Potrebné tlačivo a bližšie informácie nájdete v priečinku  2% dane.Vyplnené tlačivo spolu s potvrdením o zaplatení dane môžete odovzdať triednemu učiteľovi Vášho dieťaťa, na sekretariát školy, prípadne priamo na daňový úrad.

   Za pomoc všetkým vopred ďakujeme!

  • Zmena termínu karnevalu

   Zmena termínu karnevalu

   Vedenie ZŠ s MŠ Košeca oznamuje, že vzhľadom na zvyšujúcu sa chorobnosť žiakov, posúvame termín karnevalu o týždeň. Karneval ZŠ bude 19.2.2020.

  • Sopky

   Do galérie Sopky boli pridané fotografie.

  • Okresného kola v basketbale

   Okresného kola v basketbale

   Dňa 11. 2. 2020 sa družstvo žiačok ZŠ s MŠ Košeca zúčastnilo Okresného kola v basketbale žiačok ZŠ, ktoré sa konalo v Novej Dubnici. Prvý zápas sme vyhrali, druhý sme prehrali tesne 15:16 a obsadili sme veľmi pekné druhé miesto. Dievčatám gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších kolektívnych športoch (najbližšie nás čaká Okresné kolo vo florbale v marci)! Družstvo dievčat tvorili: Kamila Kvasnicová, Olívia Šebová (9. B), Kristína Kútna (9. A), Tereza Šimášková (8. B), Sára Sabadková, Nikola Markovičová, Klaudia Karlíková, Sabina Belková, Katarína Behanová(8. A) a Lenka Laginová (7. ročník)

   Mgr. Zuzana Bortelová

   Do galérie Okresného kola v basketbale boli pridané fotografie.

  • Soškársky päťboj

   Dňa 29.1.2020 sa na Strednej odbornej škole v Dubnici nad Váhom uskutočnila súťaž žiakov základných škôl s názvom „Soškársky päťboj“.

   Našu školu reprezentovali žiaci 9.A Adam Minárik a Michal Litvík.

   Súťažilo sa v 5 kategóriách:

   1. BLUETOOTH RALLY – ovládanie lego auta tabletom
   2. KRESLENIE BEZ CERUZKY – elektronicky
   3. MLADÝ ELEKTROTECHNIK – zostavenie a overenie funkčnosti elektrického obvodu na stavebnici BOFFIN
   4. MLADÝ STROJÁR – výroba jednoduchej súčiastky
   5. KRESLENIE S KORYTNAČKOU (Imagine)

   Našim žiakom sa najviac darilo v kategórii BLUETOOTH RALLY, v ktorej sa umiestnili na krásnom 1. mieste.

   Obom žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

   Do galérie Soškársky päťboj boli pridané fotografie.

  • Turisti v Bojnickom zámku

   Turisti v Bojnickom zámku

   35 žiakov spolu s vedúcimi turistického krúžku a 4 rodičmi navštívili v sobotu 9. 2. 2020 ďalší slovenský zámok – Bojnice. A nie tradične, pretože sa zúčastnili zaujímavého výukového programu pre žiakov základných škôl. Celým zámkom nás sprevádzala sprievodkyňa – princezná. Z kufríkov, ktoré jej pomáhali nosiť naši žiaci, pomenovaní menami bývalých obyvateľov zámku počas prehliadky vyťahovala predmety charakteristické pre život v zámku v minulosti. Počas prehliadky sme videli zlatú sálu, mramorovú sieň, zámockú studňu, obrazáreň, hrobku, rôzne salóniky a pútavú travertínovú jaskyňu pod zámkom. V jednotlivých miestnostiach sme si obzerali oblečenia rytierov, dám i nočné a denné oblečenia detí v minulosti. Dokonca si žiaci zahrali i ruletu a vyskúšali si i hru s hračkami, ktorými si krátili chvíle deti hradných pánov. Z najvyššej veže sme videli široké okolie… Veríme, že sa toto podujatie všetkým zúčastneným páčilo, poznali zaujímavým spôsobom život ľudí v dávnej minulosti a že sa tešia na ďalšie – turisticko-poznávacie  výlety. 

                                                                                                                                  Vedúce turistického krúžku

   Do galérie Turisti v Bojnickom zámku boli pridané fotografie.

  • KARNEVAL

  • 27. 1. 2020

   Aktualizovali sme modul Projekty žiakov. Pozrite si zaujímavé technické stroje, ktoré zostrojili a prezentovali naši siedmaci na hodine Techniky.

  • Predkolo v basketbale

   Dňa 23. 1. sa družstvo žiačok ZŠ s MŠ Košeca zúčastnilo Predkola v basketbale žiačok ZŠ v Dubnici nad Váhom. Odohrali sme tri zápasy, všetky sme vyhrali, získali prvé miesto a postúpili sme do Okresného kola, ktoré sa bude konať vo februári. Gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v Okresnom kole! Družstvo žiačok: Kamila Kvasnicová, Olívia Šebová, Adela Grulichová (9. B), Kristína Kútna (9. A), Janka Šupáková, Tereza Šimášková (8. B), Sára Sabadková, Nikola Markovičová, Katarína Behanová, Klaudia Karlíková, SabinaBelková, Klára Tarabová (8. A) a Lenka Laginová (7. ročník)

    

   Do galérie Basketbal boli pridané fotografie.

  • Predkolo Vybíjaná

   Dňa 17. 1. sa družstvo žiačok ZŠ s MŠ Košeca zúčastnilo Predkola vo vybíjanej žiačok ZŠ. Odohrali sme dva zápasy, skončili sme na druhom mieste a postúpili do Okresného kola. Okresné kolo sa konalo        21. 1. 2020 v Novej Dubnici. Po dvoch víťazstvách a jednej prehre sme obsadili výborné druhé miesto. Gratulujeme! Družstvo žiačok: Júlia Miháliková, Kristína Kalamenová, Barbora Dlhá (6. A), Barbora Štúriková, Vanesa Ištvánová, Karin Štefúnová (6. B), Nina Puterová, Lucia Živčicová (7. ročník), Zuzana Palčeková (5. A), Vanesa Kováčová, Nela Turzová, Ema Turzová, Ema Sklenárová (5. B)                                                                    Do galérie Predkolo Vybíjaná boli pridané fotografie.

  • Olympiáda z anglického jazyka

   Dňa 15. 1. 2020 sa konalo Okresné kolo Olympiády z anglického jazyka v Dubnici nad Váhom. Žiačka   9. B Kristína Vrábliková obsadila v konkurencii 14 žiakov krásne tretie miesto v kategórii B1. Žiak  6. A Boris Vronka skončil z 13 súťažiacich na nepopulárnom, ale veľmi peknom štvrtom mieste v kategórii A1. Obom gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ďalšie úspechy v budúcnosti!

                                                                                                                                          Mgr. Zuzana Bortelová

  • Hvezdáreň Hlohovec

   Dňa 19.12.2019 naši druháci a štvrtáci navštívili Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika v Hlohovci.  Deti sa pútavou formou oboznámili so súhvezdiami, základnými poznatkami o slnečnej sústave, vrátane pohybov Zeme. Pomocou ďalekohľadu  mali pozorovať Slnko, no šťastie im tentokrát neprialo, pretože sa schovalo za kopulu. Do galérie Hvezdáreň Hlohovec boli pridané fotografie.

  • Vyplácanie cestovného

   Vyplácanie cestovného

   Cestovné za mesiace september až december 2019 budeme vyplácať dňa 9.01.2020 v čase od 07.00 do 16.00 hod. na sekretariáte školy.

   V prípade, že si rodičia nemôžu prísť pre cestovné, môžu dať svojim deťom splnomocnenie na prebratie cestovného. Tlačivo na splnomocnenie si môžete stiahnuť zo stránky školy v priečinku tlačivá na stiahnutie , alebo vypýtať od triednych učiteľov.

  • Aj Ty BUĎ DOBRÝ AKO MIKULÁŠ!

   Stalo sa už krásnou tradíciou, že sa podelíme so sladkosťami, ktoré nám priniesol Mikuláš a venujeme ich deťom, ku ktorým život nie je až taký sladký...

   Tak aj tento rok deti celý týždeň prinášali svoje väčšie či menšie „podarúnky“ a s láskou ich posielali svojim neznámym kamarátom. So žiakmi 8.A sme ich potriedili a so žiakmi 9. ročníka sme ich v piatok 13.12. 2019 boli odovzdať do Centra pre deti a rodinu sv. Filipa Neriho v Považskej Bystrici – bývalý Detský charitný dom. Fotografie z tejto milej akcie si môžete pozrieť   TU.

  • Emka to vie

   Počítačová závislosť, šikanovanie, bezpečnosť na cestách, útek z rodiny, ako vyhľadať pomoc – to sú témy zo života, s ktorými sa môžu naše deti v živote stretnúť. Verím, že vďaka preventívnemu programu ,, Emka to vie“, ktorého sa zúčastnili žiaci 4. ročníka, dokážu naše deti lepšie čeliť nebezpečenstvám dnešnej doby. Pani Mgr. Prostredná z CPPPaP Dubnica nad Váhom zaujímavými a pútavými príbehmi hlavnej hrdinky Emky z DVD pomáhala deťom rozpoznávať sociálno-patologické javy. Posledné stretnutie sa uskutočnilo za prítomnosti policajta, ktorý deťom poskytol informácie z vlastnej praxe.

   Do galérie Emka to vie boli pridané fotografie.

  • Benefičný koncert 2019

   Do galérie Benefičný koncert 2019 boli pridané fotografie.

  • OZNAM

   Vedenie ZŠ s MŠ Košeca oznamuje:

   • dňa 20.12.2019 udeľuje riaditeľské voľno,
   • v dňoch 23.12.2019 až 7.1.2020vianočné prázdniny,
   • vyučovanie po vianočných prázdninách začína 8.1.2020.

   Z prevádzkových dôvodov bude v dňoch 20.12.2019 až 7.1.2020 zatvorená aj MŠ.

  • Benefičný koncert

  • Plavecký výcvik

   „...my sa vody nebojíme,“ povedali si žiaci 3. a 4. ročníka a absolvovali plavecký výcvik na plavárni v Púchove. Chválime ich, lebo všetci sa naučili plávať a bolo ich veru neúrekom – 55. Tí najzdatnejší zaplávali aj 300 metrov, tí menej zdatní 6 metrov.

                                                                                                                                             Srdečne blahoželáme!

   Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

  strana:

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola s materskou školou, Školská ulica 243/1, Košeca
   Základná škola s materskou školou, Školská ulica 243/1, 018 64 Košeca
  • +421 42 4441255 riaditeľka školy
   +421 42 4441256 zástupkyňa školy + sekretariát
   +421 42 4441254 ekonómka
   +421 42 4468236 MŠ
   +421 42 4468236 vedúca školskej jedálne

  Fotogaléria